O Gabinecie

Moja pasja i przygoda z kosmetyką zaczęła się w latach 80-tych. W 2019 roku minęło już 35 lat działalności Gabinetu Kosmetycznego „URODA” Kazimiery Chrzanowskiej.


Moją dewizą jest: „Fachowość wymaga doskonalenia i doświadczenia.”

Działalność rozpoczynałam i zdobywałam kwalifikacje w trudnych latach 80-tych, doskonaląc umiejętności  u boku takich autorytetów kosmetyczno-medycznych jak Barbara Jaroszewska, dr Zofia Gerlicz-Pruszyńska, dr A. Sankowski, dr H. Knakiewicz, A. Ignaciuk i inni. Wiele lat pracowałam społecznie we Wrocławskim Oddziale Polskiego Stowarzyszenia Kosmetycznego (mój nr legitymacji 94 – jeden z pierwszych w Polsce). Przełomowym wydarzeniem dla mnie było uczestnictwo w I Kongresie Kosmetycznym w roku 1992. Kolejne kongresy zapoczątkowały rozwój kosmetologii jako nauki oraz masowości w dostępie do wiedzy kosmetycznej. Aby propagować właściwą pielęgnację cery i zdrowy styl życia, musiałam dotrzeć do potencjalnego klienta. W tym celu rozpoczęłam współpracę z Ośrodkiem Kultury w naszym powiecie, z placówkami szkolno-wychowawczymi z dawnymi Kołami Ligi Kobiet we wsiach i pobliskich miastach oraz gazetą „Wiadomości Powiatowe”. W kolejnych latach zawiązałam współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy oraz ze szkołami kosmetycznymi. Ta działalność (wymagająca bardzo dużej pracy i zaangażowania) przekładała się na szkolenia, poradnictwo kosmetyczne, imprezy promujące pielęgnację cery i ciała oraz praktyki zawodowe dla przyszłych kosmetyczek.


Na przestrzeni wielu lat mojej pracy zawodowej przygotowałam wiele młodych dziewcząt do samodzielnej pracy – dziś prowadzą własną działalność i dobrze sobie radzą.


W taki sposób zdobywałam klientów i ich zaufanie, aby utrzymać się na drapieżnym rynku kosmetycznym trzeba permanentnie się doszkalać i rozwijać, dlatego w latach 2000 – 2004 powstał mój drugi gabinet w Uzdrowisku Przerzeczyn-Zdrój. Dla podkreślenia bezpieczeństwa i profesjonalizmu moje dwa gabinety brały udział w ogólnopolskim projekcie  „Bezpieczeństwo w małych przedsiębiorstwach” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Uzyskałam w tym projekcie wyróżnienie dla swoich dwóch gabinetów w województwie wrocławskim. Moim priorytetem jest doszkalanie. W 2017 roku gabinet „ URODA” został wyróżniony przez Wojewódzki Urząd Pracy za właściwe wykorzystywanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na doszkalanie moje i personelu.
6 grudnia 2017 zrobiono z nami wywiad telewizyjny emitowany na antenie TVP Wrocław. Było to bardzo miłe i satysfakcjonujące przeżycie dla mnie i mojego personelu.

Mój sukces osobisty i zawodowy jest wyrazem długoletniej pracy w kosmetyce od 1984 roku - ten historyczny przekrój umieściłam w fotoksiążce O Gabinecie Kosmetycznym "URODA".

Działalność moja w kosmetyce była by niczym gdyby nie moje drogie klientki, to one mnie motywują do pracy, dodają energii i darzą zaufaniem.

Serdecznie im za to dziękuję i zachęcam do współpracy w dalszych latach mojej działalności kosmetycznej.