Mezoterapia igłowa - zabiegi przeciwzmarszczkowe

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna metoda pozwalająca przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd. Technika mezoterapii polega na wprowadzeniu substancji czynnych w skórę poprzez liczne nakłucia. Mezoterapia skutecznie odmładza skórę, a śródskórne podanie substancji aktywnych stymuluje metabolizm komórkowy, zwiększa to produkcję kolagenu i elastyny.

Istnieje wiele technik mezoterapii igłowej. Do najpopularniejszych zalicza się technikę mikopęcherzykową oraz nappage, którą można wykonać zarówno ręcznie jak i specjalistycznym pistoletem. Efekty uzyskuje się dzięki połączeniu fizycznej stymulacji skóry przez igłę, oraz działanie w skórze koktajlu substancji czynnych. Koktajle stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących, zawierają one witaminy, aminokwasy oligoelementy, wyciągi tkankowe oraz kwas hialuronowy. Przed zabiegiem można wykonać znieczulenie miejscowe (kremem znieczulającym), następnie aplikuje się odpowiedni koktajl. Zabieg trwa od godziny do półtorej.

Ryzyko działań niepożądanych jest minimalne, ale mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, drobne wybroczyny, sporadycznie siniaki, które ustępują po kilku dniach. Po zabiegu należy unikać dotykania miejsc poddanych aplikacji jak również przez kilka dni nie korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni. Najlepsze efekty mezoterapii dają seryjne zabiegi, co 1 do 2 tygodnie.

 

Przeciwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • problemy skórne, związane ze stanem zapalnym (trądzik, opryszczka)
  • choroby autoimmunologiczne
  • alergie
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryna

Produkty do wstrzyknięć dobierane są indywidualnie wg potrzeb skóry klienta.