Zabiegi z użyciem dermatologicznych peelingów chemicznych mesopeel

Dermatologiczne peelingi chemiczne mesopeel firmy mesoestetic

Dermatologiczne peelingi chemiczne mesopeel firmy mesoestetic to grupa preparatów o wyjątkowych właściwościach eksfoliujących (złuszczających) i terapeutycznych (leczniczych). Wykorzystywane są w dermatologii, medycynie estetycznej i kosmetologii. Peelingi te można podzielić na 4 grupy w zależności od stopnia głębokości oddziaływania na skórę:

Peelingi bardzo powierzchniowe

Peeling bardzo powierzchniowy - odświeża skórę, redukuje nadmiar warstwy rogowej naskórka, pobudza procesy regeneracji, dodaje skórze blasku i promienności. 

Peelingi powierzchniowe oddziałowują na warstwę podstawną skóry, normalizują procesy rogowacenia naskórka i regulują cykl odnowy komórkowej.

Peelingi średnio głębokie

Peelingi średnio głębokie - oddziałowują w warstwie brodawkowatej skóry właściwej, tu dochodzi do intensywnej stymulacji procesów regeneracji i odnowy komórkowej w wyniku kontrolowanego stanu zapalnego

Peelingi głębokie

Peelingi głębokie - oddziałowują do głębokości warstwy siateczkowej skóry właściwej. Kontrolowany stan zapalny stymuluje rekonstrukcję włókien kolagenowych i elastycznych skóry właściwej.

 

Peelingi mesopeel można łączyć w różne procedury medyczno-kosmetologiczne, można stworzyć unikalne spersonalizowane protokoły zabiegowe gwarantujące doskonały i wielokierunkowy efekt terapii. 

Zastosowanie peelingów:

  • hiperpigmentacja różnego pochodzenia (działanie depigmentujące na przebarwienia)
  • oznaki starzenia się skóry (niwelowanie drobnych zmarszczek, poprawa jędrności skóry)
  • zmiany potrądzikowe, blizny, rozstępy (niwelowanie przebarwień pozapalnych, redukcja powierzchniowych blizn i rozstępów skóry)
  • na wszystkie rodzaje trądzików z redukcją ilości i wielkości zaskórników (eliminacja rozszerzonych porów skóry, normalizacja skóry tłustej i przesuszonej)

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Rekomenduje się wykonywanie peelingów mezopeel w seriach 3-4 zabiegi, serie można powtarzać w ciągu roku.

Działania niepożądane i przemijające: wysypka, łuszczenie się skóry, przesuszona skóra.

Przeciwskazania: ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość bądź uczulenie na którykolwiek składnik peelingu, leczenie izotretynową kuracją doustną lub innymi retinoidami (6 miesięcy od ostatniej dawki), choroby autoimmunologiczne, opryszczka, otwarte rany, pacjenci z niestabilnym profilem psychologicznym, czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniami. 

W ciągu 2-3 tygodni przed planowanym peelingiem chemicznym nie stosujemy mikrodermabrazji, a w ciągu 5 dni nie stosujemy depilacji ani golenia obszaru poddanego zabiegowi mesopeel.

Każdy z peelingów mesopeel posiada certyfikat zgodności dla wyrobu medycznego i zgodności z normami certyfikacji gwarantujące pełne bezpieczeństwo pacjentom oraz osobie wykonującej zabieg.

 

REJUVI DEEP MILK PEEL - zabieg głębokiego złuszczania

Peeling, w którym wykorzystany został naturalny ekstrakt z siadłego mleka i kwasu salicylowego. Wykazuje wysoką efektywność w przypadku problemów skórnych takich jak głębokie zmarszczki, blizny po trądziku, rozstępy, przebarwienia pigmentacyjne.

 

TERAPIA ZIOŁOWA MEDEX REPAIR

To mieszanina sterylizowanych ziół (mięty pieprzowej, skrzypu polnego, melisy lekarskiej), których bogactwem jest m.in kwas rozmarynowy, kwas kawowy, kwas krzemowy.

Terapia ziołowa MEDEX jest wykorzystywana jako BIO bez uciążliwego procesu złuszczania. Do terapii ziołowej używa się kwasów owocowych o różnym stężeniu oraz mikronizowanych alg brunatnych, które są nieocenionym źródłem minerałów i mikroelementów.

Peeling ziołowy MEDEX wykorzystuje się również w zabiegu z mezoterapią igłową, mikroigłową oraz ultradźwiękami.